Evlilik Hazırlıkları
Share |

Damatlık
Foto Galeri


Yılbaşı gecesi gerçek bir centilmen olun!

İlk olarak büyük büyük babasının Atatürk tarafından eğitim için Paris’e yollanmasıyla birlikte smokin dünyasına giren bir ailenin dördüncü kuşak temsilcisi, smokin üstadı Levon Kordonciyan, yepyeni tasarımlarıyla yılbaşında smokini tercih edecek centilmenleri ve bayanları bekliyor. Harbiye’de bulunan mağazasında smokin satışı ve kiralama yapan Kordonciyan, erkeklere gerçek bir centilmen olmanın püf noktalarını ve bayanlara da alternatif bir şıklık sunuyor. Levon Kordonciyan, 11-13 Ocak tarihleri arasında 11. kez düzenlenecek olan Evlilik Dünyası Fuarı’nda da bir defile sergileyecek. Levon Kordonciyan’ın smokinlerine www.salonkiyafetleri.com sitesinden de ulaşabilirsiniz.

 

Bugüne kadar Atatürk’ten Obama’ya Sean Connery’den Daniel Graig’e, Bruce Willis’e kadar dünyaca ünlü erkeklere smokinler giydiren Kordonciyan ailesinin son temsilcisi Levon Kordonciyan, 2013 sezon modelleri ile erkeklere şık bir yılbaşı gecesi vaat ediyor.

Yılbaşında smokini farklı öğelerle birleştirip daha rahat kıyafetler de yaratılabileceğini belirten Kordonciyan, smokin ceketinin kotla da giyilebileceğini ve beyaz krem ve kırmızı smokinlere de ağırlık verilebileceğini söylüyor. Kordonciyan son yıllarda bayanların da özel günlerde smokin kiraladıklarının ya da diktirdiklerinin altını çiziyor.

Smokinlerinin kumaşının özel formülünü dünyada sadece Kordonciyan ailesinin bildiğini söyleyen Kordonciyan, “Kumaş 6 aylık bir işlem sürecinden geçer. Kesinlikle buruşmaz ve sıcak havalarda bile ter kokusu barındırmaz. Kapalı ortamlarda sigara ve yağ kokusunu içine hapseder, açık havada kokuyu dışarı atar.” diyor. 

İşte Levon Kordonciyan’a göre smokin giymenin püf noktaları:

  • Smokin klasik siyah renkte olmalı. Ancak, son üç senedir kırık beyaz ceketler siyah pantolonla aranjman yapılmaya başlandı. Artık bu sezon kırmızı, lacivert, mor smokinler de moda oldu.
  • Smokinin yakası şal yaka ve saten olmalı. Ancak smokin ceketleri şal yaka olmakla birlikte, sivri yaka ve mono yakadan da oluşur. Orijinal smokin ceketinin yakaları kesinlikle çıkartmalı olmamalıdır.
  • Artık smokin ceketi dışında, frak, jaketatay, bonjur ve redingot’larda pırıltı saçmaya başladı. Bu ceket çeşitleri saten, tafta, şantung, krep kumaşlarla dikilmeye ve modaya yeni bir tat getirmeye başladı. Ayrıca da bu ceketlerin saten işlenmiş yakalarına Swarovski taşlar işlenerek süsleniyor.
  • Pantolonunun şeritli, plisiz ve düz paça olması gerekir.
  • Gömleğin ata yaka, milano yaka ve duble manşetli, gizli patlı olması gerekir.
  • Bugünün smokin yelekleri üç ve iki düğmeli olarak tasarlandı ve smokin ceketinin içinde gizlendi. Ancak smokin ceketinin düğmeleri açıldığı zaman yelek gözüküyor. Smokin yelekleri astarsız olarak tasarlandı.
  • Smokin giyildiği zaman aksesuar olarak papyon ve bele kuşak takılması gerekir. Bu bir kuraldır.
  • Uzun boylu damatlar, jaketatay ve frak modelini daha güzel taşırlar. Onlar, resim ve kamera çekimlerinde daha yakışıklı bir görüntüde kendilerini seyredebilirler.
  • Kısa boylu damatlar, tek düğmeli smokini, kısa boylu ve göbekli damatlar ise kruvaze smokin ceketini daha iyi taşırlar.
  • Ayakkabılar sicim ipli ve rugan olmalı. Ayağa giyilen çorabın da pudralı ve ipek olması gerekir. 

www.salonkiyafetleri.com