Ünlü sanatçı ve mankenlerin vücutlarının böylesine muhteşem görünmesinin bir sırrı da vücut makyajı. Bu önerilerle siz de kusurlarınızı gizleyebilir, dilediğiniz giysiyi rahatça giyebilirsiniz.
 
Pürüzsüz, parlak ve göz alıcı… Ünlü sanatçıların ve mankenlerin, nasıl olup da böylesine güzel bir vücut tenine sahip olabildiklerini merak mı ediyorsunuz? Bunun önemli bir sırrı da; bilinçli bir şekilde yaptıkları vücut makyajı. Sadece bacaklara özel üretilen fondötenler, kapatıcılar sayesinde bakımla giderilemeyen kusurlardan saniyeler içinde kurtulmak ve vücuda tamamen kusursuz bir görünüm vermek olası.
 
Gelelim vücut makyajının nasıl yapıldığına; bunun için öncelikle kısa bir hazırlık aşamasından geçmeniz gerekiyor. Hazırlığın ilk aşaması olan peeling yani ölü derileri soyma işlemiyle alacağınız sonucu çok daha iyi hale getirebilirsiniz. Bunun için, peeling yapan ürünleri ya da sadece anneannenizden kalan keseyi kullanmanız mümkün!
 
İkinci aşamada ise vücut tenini nemlendirmek geliyor. Böylece teniniz çok daha sağlıklı olacak ve pürüzsüz görünecek!
 
Ve sıra makyajda
 
Şimdi sıra tıpkı yüzünüze yapar gibi vücudunuza da makyaj yapmanızda. Nasıl mı? Tabii ki, bu iş için özel üretilmiş ürünlerle. Bacaklara özel fondöten, ışıltı veren ve kusurları kamufle eden kremler, anında bronzluk sağlayan spreyler bu iş için ideal. Giyinmeden önce 20 dakikanızı makyaj için ayırmanız yeterli.
 
Bu işi ilk defa yapacaklar için, biraz tecrübe gerektirdiğini hatırlatalım. Çünkü sprey ve kremleri vücudun her yerine, eşit miktarda yaymak o kadar da kolay bir iş değil. Ama üzülmeyin zamanla çok daha pratik hale geleceksiniz. Bir önerimiz de, vücut makyajını banyonuzda yapmanız; ne kadar dikkatli  olsanız da, ürünler yerlere damlayabiliyor ya da etrafa bulaşabiliyor.
 
Teninize özel makyaj ürünleri
 
Sally Hansen Air Brush Legs:
Bacaklardaki çil, varis, kılcal damar, kıl kökleri ve diğer lekeleri kapatmak üzere formüle edilmiş sprey şeklinde bir ürün. Uygulamak için önce şişe iyice çalkalanıyor ve bir miktar avuç içine ya da bacaklara yaklaşık 20 cm. uzaklıktan sıkılıyor. Sonra iyice ve eşit olarak yayılıyor. Giyinmeden önce, kuruması için dört dakika beklenmesi gerek. Air Brush’un dört farklı tonu, simli olanları var ve duş sırasında sabun ve duş süngeriyle kolaylıkla çıkıyor.
 
Coverderm Vücut Fondöteni:
Coverderm’in su geçirmeyen vücuda ve bacaklara özel fondöteni, bacaklarınızdaki, lekeleri, ince damarları ve çatlak izlerini kapatmak için ideal. Bu ürünün dokuz farklı tonu var ve eczanelerde bulunabiliyor.
 
Spraysun bronzlaştırıcı sprey:
Ceviz yağından üretilen Spraysun ile anında kalıcı ve sağlıklı bronzluğa kavuşmak mümkün. Spraysun’ın en önemli özelliği anında bronzluk sağlaması. Ürünün içeriğindeki DHA şekerleri ciltteki proteinlerle birleştiğinde bronzlaşmayı sağlarken, besleyici ve nemlendirici özelliğe sahip A, C ve E vitaminleri de cilde pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırıyor.
 
Shiseido Advanced Energy Body Luminizing Lotion:
Shiseido’nun bu özel vücut ürünü, sürüldüğü andan itibaren ışık saçan parlaklıkta bir ten yaratıyor. Cilde nem veren ürünün bir özelliği de çilleri, lekeleri ve çatlak gibi izleri kapatarak daha az görünür hale gelmelerini sağlaması.
 
Sephora Body Golden Sparkle Oil:
Üzüm ve ayçekirdeği yağı kullanılarak üretilen yağın içerisinde bol miktarda altın rengi payet bulunuyor. Top formundaki ilginç şişesini iyice çalkalamanız, payetler ve yağ birbirine iyice karıştıktan sonra kollarınıza, dekolte bölgenize ve bacaklarınıza sürmeniz işlemi tamamlamanız için yeterli.
 
Kaynak: Milliyet