Duvağın daha çok tercih edilmesine rağmen bazı gelinlerle anne ve ablaları şapkanın asaletini tercih ediyor. Pina Mıgırdıçyan, gelinliğini şapka ile tamamlamak isteyenlere el yapımı birbirinden güzel seçenekler sunuyor.
 
Düğününüzde ya da çok yakınınızın düğününde farklı görünmek istiyorsanız, şapkalar ilk kapısını çalacağınız detayların başında geliyor. Yurtdışında çok daha fazla kullanılan şapkalar, son yıllarda da ülkemizde rağbet görmeye başladı. Daha çok gayrimüslimlerin tercihi olmasına rağmen, artık her dinden her yaştan insan özel günlerde şapka takmaya özen gösteriyor. Bu durumda da hazır modellerin çok kısıtlı olduğu göz önüne alınınca, kişiye özel el yapımı şapka tasarımları öne çıkıyor. Bunları da ypan çok fazla insan yok doğrusunu isterseniz. Onlardan biri de, şapka tasarımını meslekten öte özel bir hobi olarak gören Pina Mıgırdıçyan. Öylesine ki bunun eğitimini almak için İtalya’daki Scuola Capelli di Latina Sanat Okulu’na giderek, bir süre Roma’daki şapkacılarda stilist olarak çalışmış. Şimdilerdeyse kendi butiğinde abiye ve silindir şapkalar dizayn ediyor. 2005 yılında kendi adını verdiği Pina Şapka’yı açarak modellerini artık Türkiye’de sunmaya başlamış.
 
Mıgırdıçyan şapkalarını tasarlarken eline kağıt kalem almadan, bir anda aklına gelen bir modeli direkt kalıp alarak tasarlıyor. Tasarımlarında genel olarak pahalı kumaşlar kullandığından çoğu zaman yüksek fiyata mal olan şapkalarının satın alınmaktan ziyade daha çok kiralandığını söylüyor.
 
Defile, tiyatro, sinema ve dizi filmler için özel sipariş şapkalar yapan Mıgırdıçyan, bugüne kadar “Banyo” ve “Keloğlan Kara Prens’e Karşı” filmlerinde kullanılan şapkaları tasarlamış.
 
Pina Mıgırdıçyan’ın tasarladığı birbirinden şık şapkaları özel günleriniz için satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Bu şapkaların her biri tek üretim; yani başka yerde benzeri yok. Dilerseniz Pina Şapka’ya gidip beğendiğiniz şapkanın farklı bir rengini, hatta gelinliğinizin veya elbisenizin kumaşıyla sipariş edebilirsiniz. Pina Şapka’dan düğün, vaftiz, nikah, bar mitsva (Musevilerin 13 yaşına gelen çocukları için düzenledikleri dini tören) veya diğer davet ve seremonilerde kullanılabilecek kadın abiye şapka, kese, eldiven ve çantaların yanı sıra damat adaylarının smokin veya frak üstüne giyilen silindir şapkalar ve kasketlerden de edinebilir, sipariş verebilirsiniz.
 
Pina Şapka’da kiralama fiyatları 30 ile 100, satın alma fiyatları da 80 ile 300 YTL arasında değişiyor.
 
Nasıl ulaşabilirsiniz?
 
Bu şapkalara www.pinasapka.com internet adresinden sipariş vererek de ulaşabilirsiniz.
 
0212 230 75 37